Як не стати жертвою шахраїв, бронюючи пасажирські перевезення Україна – Нідерланди, Україна – Німеччина, Україна – Бельгія у приватних перевізників
На сьогодні почастішали випадки шахрайських дій, пов’язаних з купівлею/бронюванням квитків з України у Європу та навпаки, і пасажирські перевезення Україна – Бельгія, Україна – Німеччина, Україна – Нідерланди тут не виключення.
Зумовлено це, насамперед, тим, що кожний перевізник у Європу (не секрет, що цим займаємося і ми) рекламує свої послуги як у соціальних мережах, так і всюди де це можливо). Зловмисники, маючи у вільному доступі інформацію про перевізників, копіюють логотипи, підроблюють візитки, пишуть від їх імені потенційним клієнтам, представляться помічниками / менеджерами / представниками / агентами перевізника тощо аби тільки заволодіти коштами обраної жертви.

Ми неодноразово були свідками того, як люди шукаючи вигідніші пропозиції поїздки, наприклад на автобус Німеччина Україна, чи будь-який інший маршрут ставали жертвами шахраїв. Цю тему нами було досліджено проблему обману пасажирів та розроблено маленьку пам’ятку, яка повинна Вас уберегти від шахраїв.

- Вам написали у одному з месенджерів, але, при спробі зателефонувати опоненту, по ту сторону інтернет мережі ніхто на відповідає, однак при цьому ведеться активна переписка. Зрозумійте – говорити з Вами ніхто і не буде, бо не має змоги, перебуваючи у місцях позбавлення волі.
- Занижена вартість проїзду. Часто шахраї її спеціально занижують, щоб клієнт 100% “клюнув” на вигідну ціну, мотивуючи догрузкою, останнім місцем у авто тощо. Але “безкоштовний сир буває тільки в мишоловці”. Це ніякий не перевізник і після відправки йому коштів він Вам точно більше набридати не буде.
- Вам пропонують поїздку із новоствореного акаунта у соціальній мережі. Багато добросовісних перевізників чи диспетчерів “піклуються” про свою репутацію і переписку ведуть з основних акаунтів, хоча і розповсюдження реклами може відбуватися з нових акаунтів. Найкращий варіант у даній ситуації – зайти в профіль та пошукати в стрічці (на стіні акаунта) попередні пости. Якщо людина має якесь відношення до пасажирських перевезень – то там мають бути відповідні публікації. Однак найдієвіший варіант – телефонний дзвінок і жива розмова.

- Відсутність інформації про перевізника в інтернеті. Багато недобросовісних перевізників та шахраїв час від часу змінюють назви своїх “а-ля компаній”. І перше, це через втрату довіри до попередніх назв. Тому доцільно перевірити такого перевізника ввівши дані в Google та інших сервісах перевірки мобільних номерів (Ви всі їх і так уже маєте, не полінуйтеся ввести номер того, з ким плануєте їхати). Якщо перевізник має сайт, який Вам видав в пошуку Google – це вже 99% успіху. Якщо відомостей не має – будьте обережними.
- Багато хто займається перевезеннями без будь-яких дозволів на те, тобто неофіційно. Знайте, що такому перевізнику Ви взагалі нічого не зможете пред’явити в разі настання негативних наслідків. Тому було б доцільно поцікавитися документами на право зайняття підприємницькою діяльністю та ліцензією на перевезення.

- Вимога/прохання оплатити частину коштів від заявленої вартості проїзду під приводом бронювання місця чи купівлі квитка. Як правило, жодний добросовісний перевізник не бере передоплату за проїзд. Жодний!!! Зазвичай оплата здійснюється при посадці в транспортний засіб. Якщо з Вас вимагають передоплату за проїзд – будьте впевнені, що після перерахунку коштів Ваше спілкування завершиться і гроші Ви вже не повернете. Квитки ж можна придбати виключно в касах вокзалів, тоді вони будуть мати якусь юридичну силу.
На цьому все. Впевнені, що ця пам’ятка вбереже Вас від шахраїв.

Для тих, хто захоче пошукати нас у соцмережах, даємо маленьку шпаргалку:
наша сторінка у Facebook – https://www.facebook.com/svit.komfortnykh.perevezen;
наша група у Facebook – https://www.facebook.com/groups/134527721478438;
профіль компанії в Google – https://g.co/kgs/Jvddxn;
ми у youtube; – https://www.youtube.com/@svit-komfortnykh-perevezen/about;
ми у Instagram – https://www.instagram.com/svit_komfortnykh_perevezen/;
ми навіть у ТікТок – https://www.tiktok.com/@travel_companionua.