Нашою компанією регулярно здійснюються пасажирські перевезення в Бельгію.
Здійснюючи пасажирські перевезення з України до Бельгії, ми побували у багатьох бельгійських містах.
В нас виникла ідея, підготувати для Вас добірку пам’яток культури та просто цікавих місць у деяких містах Бельгії, щоб урізноманітнити Ваше перебування у Бельгії. Більше про наші автомобілі тут.
Навігація:
На наш погляд, сама по собі Бельгія є осередком історичних пам’яток та архітектурних споруд, які можна зустріти майже по всій території Бельгії. У кожному місті є старовинні собори, фортеці, замки чи середньовічні будівлі. Доцільно було б почати зі столиці, тому до Вашої уваги:
Брюссель
І так, Ви уже приїхали в Брюссель. На що дивитися? А дивитися тут є на що, і ми впевнені, що цілого дня Вам може не вистачити. Куди ж піти? А давайте в центр! Центральна площа міста – Гранд Пляс (Grand Place). В 1695 площа була майже повністю зруйнована обстрілами французької артилерії. Вцілів лише будинок Міської ратуші. Однак реконструкція Гранд Пліс почалася негайно і як результат – у Брюсселі одна з найкрасивіших площ світу. Фасад кожної будівлі є унікальним і в цілому є втіленням ідеальної гармонії. Площа оточена готичною Ратушею, пізньоготичним Будинком короля та Будинками Гільдій із розкішно прикрашеними та позолоченими фасадами у стилі фламандського бароко. На цьому не кінець. В Будинку Гільдії Пивоварів розміщено музей пива. У Будинку короля працює Державний музей. Куди піти – вирішувати Вам.
Символ сучасного Брюсселя – Атоміум, спроектований у 1958 році інженером Андре Ватеркейном до всесвітньої виставки у Брюсселі. Ядра Атоміуму представляють атоми в кристалічній решітці.
Маєте бажання відпочити від шумного міста? Ідіть в Парк 50-річчя. Цей парк – найкрасивіший проект Леопольда ІІ. Парк 50-річчя і палац були побудовані до золотого ювілею незалежності Бельгії в 1880 році. Що там цікавого? Велика тріумфальна арка, прототипом для якої послужила Arc de Triomphe в Парижі. Тут знаходиться три музеї: Музей «Світ авто» (Autoworld Museum), Королівський музей мистецтва та історії, Королівський музей армії та військової історії Бельгії.
Радимо також не залишити без уваги Кафедральний собор Святого Михайла та Святої Гудули. Цей собор у готичному стилі заворожить своєювеличчю та красою. Чимось нагадує Нотр-Дам у Парижі.
Ну і як же ж без фотки біля пісяючого хлопчика у Брюсселі. Хто ще не знає, це малелька статуя у вигляді веселого хлопчини, який проводить весь час за справленням малої потреби. Він має багату історію. Статуетка викрадалася англійцями, згодом французами. Пізніше, Людовік XV наказав одягнути хлопчика, як відшкодування моральної шкоди, у дорогий костюм із золотої парчі.
Міні-Європа – це квітучий парк міста. Парк знаходиться поряд із знаменитим Атоміумом. Як зрозуміло з самої назви, тут ви знайдете огляд всіх найкрасивіших місць Європи у зменшеному вигляді. У Міні-Європі розташовано цілих 300 міні-копій найвідоміших європейських будівель.
Здійснюючи регулярні пасажирські перевезення в Бельгію, неодноразово відвідували Палац Лакен з парком. Під час прогулянки обов’язково побачите найрізноманітніші пам’ятки, наприклад, віллу Бельведер, пам’ятник Леопольду, Королівські тераси з екзотичними рослинами, Королівський палац, Японську вежу та Китайський павільйон.
Пасажирські перевезення в Бельгію – це Світ комфортних перевезень
Замовити проїздку з України до Бельгії просто зараз або отримати консультацію Ви можете, натиснувши кнопку «замовити»
Антверпен
Антверпен — місто музеїв, галерей, бірж антикварів, художніх майстерень та салонів. Вони просто переповнюють це місто. Антверпен також другий за величиною порт Європи та найбільший світовий центр ограновування алмазів.
Головні пам’ятки міста: Королівський музей мистецтв, музей Майєр-Ван-Ден-Берг – так званий “Музей біжутерії”, музей Плантена Моретуса, будинок-музей Рубенса, фонтан Брабо, собор Онзе-Лієв-Вроуве, Антверпенський зоопарк, Академія образотворчих мистецтв, Академія моди.
Багатьом до вподоби пішохідна вулиця Хоогстраат, будинок Рококса, центральна площа Гроте-Маркт, мальовнича набережна та Південна тераса Шельди.
Радимо відвідати замок Стен, що у гавані Антверпена! Це одна з перших кам’яних споруд 1200 року. Замок був і в’язницею, і археологічним музеєм. Нині – Національний морський музей.
В парку Мідделхейм на околицях Антверпена розташований музей просто неба, де на гігантській галявині розкинулися ландшафтні композиції та ціла експозиція сучасної скульптури.
У місті вистачає ресторанів, барів, пабів, нічних клубів та інших розважальних закладів. Тому радити щось ми не бачимо сенсу, просто беріть таксі та ні в чому собі не відмовляйте. Сумно Вам тут точно не буде.
Світ комфортних перевезень – це офіційні пасажирські перевезення в Бельгію з України
Буси Бельгія Україна. Замовити – тисніть на кнопку
Гент
Це місто – унікальний архітектурний музей, у центрі якого – собор Святого Бавона з вишуканими розписами та вітражами. А ще Гент славиться своїм веселим студентським життям, великою кількістю пабів, відмінними музеями та затишною атмосферою середньовічного містечка.
Собор Святого Бавона входить до однієї з так званих «трьох веж Гента». Дві інші – Башта-дзвіниця та церква Святого Миколая.
У центрі знаходиться один із символів міста — міст Святого Михайла, а також Вартова вежа та критий сукняний ринок Лакенхалле.
Ще одна ефектна визначна пам’ятка міста – замок Фландрських графів. У його внутрішніх приміщеннях розташований музей історії в’язниць із колекцією середньовічних знарядь тортур, що справляє сильне враження.
Основні визначні пам’ятки Гента: вулиця старовинних будинків Граслей, Вежа університетської бібліотеки, абатство Святого Петра, головна площа міста Врійдагмаркт («П’ятничний ринок»), ратуша на вулиці Хоогпоорт, замок Жерара-Диявола, церква Святого Якова та сувора будівля Опери.
Любите поблукати містом? У Генті чимало цікавого: наприклад, пішохідна вулиця Велдстраат, на якій старовинні будиночки межують з фешенебельними магазинами. Дуже близько до міста знаходяться замки Лаарне, Ван-Ойдонк і Вонделгем, які служили свого часу для захисту Гента. Нарешті, варто обов’язково покататися каналами Гента.
Замовити пасажирські перевезення в Бельгію з України Ви можете, перейшовши по кнопці нижче! Буси Бельгія Україна
Брюгге
Це чарівне середньовічне містечко, яке ніби-то зупинилося у 15 столітті. Тут не має хмарочосів, автобанів та шопінг-молів. В Брюгге можна забути, що на дворі 21 століття, і це є однією з причин, щоб його відвідати. До вашої уваги 80 мостів над мальовничими каналами та понад дві тисячі інших пам’яток міста, серед яких — палац Грютхузе, готичний ансамбль Суконних рядів, стародавні міські ворота Езельпоорт, Гентпоорт та Смеденпоорт, міська ратуша, базиліка Сен-Сан на площі Бург та багато іншого.
Як на нас, то найкраща розвага в Брюгге — катання каналами на човнах. Але всіх визначних місць з човна Ви не побачите, тому радимо не обмежуватися лише екскурсією на човнах.
Спочатку відвідайте готичну базиліку Heilige Bloed (Святої Крові) на Burg 10 – одну з найкрасивіших у всьому місті. Краще за все прийти туди якомога раніше – зранку, поки там мало туристів, щоб оглянути цю красу без зайвого шуму!
Потім відвідайте площу Гроте-Маркт (Grote Markt) і величну дзвіницю на ній, яка набула популярності після виходу фільму «Залягти на дно в Брюгге».
Радимо ще відвідати Єрусалимську церкву, яка знаходиться в досить тихому районі міста.
Інший цікавий музей – Гронінге (Dijver 12, години роботи: 9:30-17:00) або Музей образотворчих мистецтв, який має велику колекцію живопису 14-20 століть. Особлива гордість – відділ, присвячений художникам – вихідцям із Брюгге. Визначні місця Брюгге можна перераховувати довго. Найзнаменніші з них, мабуть, музей Ганса Мемлінга, велика пішохідна площа Занд, собор Св. Сальватора, готична церква Богоматері, церкви Св. Якова та Св. Вальпургії, Св. Анни та Св. Жиля, Єрусалимська церква.
Відвідайте ще Міннівотер або Озеро кохання, дуже гарне штучне озеро, навколо якого розбито затишний парк.
Пасажирські перевезення з України до Бельгії | Світ комфортних перевезень.
Замовити/забронювати пасажирські перевезення в Бельгію з України чи навпаки, або отримати консультацію щодо такої поїздки можна тут:
Щоб поїздка в Бельгію була ще цікавішою, пропонуємо звернути увагу на Свята, події, фестивалі у Бельгії. Кожного року у Бельгії проходить близько 2000 свят, завдяки багатьом з яких Ви зможете ближче відчути колорит країни. Впевнен, що у Вашій пам’яті надовго залишаться яскраві святкові процесії, вуличні фестивалі та музиканти, величезні фольклорні ляльки та барвисті карнавали. Представляємо Вам маленьку добірку з розбиттям по місяцях.
Січень
Субота після свята Богоявлення. Боммель, або свято дурнів, у Рені.
Кінець січня – ярмарок антикваріату (Брюссель, палац витончених мистецтв)
Кінець січня – міжнародний кінофестиваль (Брюссель, кінокомплекс Порт де Намюр).
Лютий
Місяць карнавалів. 15-21 лютого – карнавальний тиждень (по всій країні) Фактично вся Бельгія перетворюється на один великий святковий майданчик. Карнавал у кожному місті має свої особливості та триває різну кількість днів.
В Еупені 19 лютого відбувається так звана «Процесія Рожевого Понеділка», в Мальмеді
18 лютого – великий костюмований парад, коли перехожих ловлять на вулицях гігантськими дерев’яними кльошами. В Аалсті проходить парад гігантів та парад чоловіків, переодягнених жінками.
У Бінші пік карнавалу припаде на 20 лютого, і цей карнавал вважається одним з найбарвистіших вуличних ходів Європи.
Перший день посту. Свято на вулицях Шевра. Подання на античні теми розігруються перед кожним кафе. Увечері можна спробувати відповідне частування.
Перша субота посту. Бал “Мертвий щури” в Остенді. Перша неділя посту. Мабуть, найпопулярніше у Бельгії свято – “Велике полум’я свічки”. Наприкінці святкування великий феєрверк.
Квітень
7 квітня – міжнародний фольклорний фестиваль (Левен).
Четверта неділя посту. Великий карнавал у Ставлі.
Свято Латар (неділя, понеділок, вівторок). Карнавал у Ла-Лув’єрі.
30 квітня – свято напередодні Першого травня (Хасселт). Спалювання опудало зими та танець вельм. Свято сягає корінням у язичницьке минуле і збігаєтеся Вальпургієвої вночі.
Травень
10 травня – процесія Святої Крові (Брюгге). Єпископ виносить із собору святі реліквії на вулицю та проходить костюмовану ходу.
Друга неділя травня. Вуличні ходи в Іпрі, скидання кішок (не справжніх) із дзвіниці.
Понеділок та вівторок Трійці. Процесія дівчаток та вуличні ходи у Васмі (Wasmes). Середньовічні ігри та розваги.
Треті субота та неділя травня. Марш на честь св. Роха у Туні (Tournai). Одне з найдавніших військових свят у Бельгії.
Неділя Трійці (після Трійця дня). Хода на честь св. Водру або процесія “Золотого візка” та ярмарок у Монсі. Це свято народилося 700 років тому. Хода на честь Богородиці чи марш св. Трійці у Валкурі.
Середина травня – фестиваль мультиплікації (Кнокке Хейст). Минає три дні. Джаз Марафон (Брюссель). Вуличні концерти на різних площах бельгійської столиці, а також виступи музикантів у клубах, кафе та барах.
Червень
Друга неділя червня. Свято “Чотирьох кортежів” у Турні.
Передостанні субота та неділя червня. Свято креветок в Остендойнкерку (Oosteduinkerke).
Остання субота червня. Дуже мальовниче свято Відьом в Ельзелі (Ellezelles).
Перші субота та неділя після 24 червня. Хода на честь Богородиці Ваврської у Ваврі.
Липень
Перший четвер липня (а також попередній вівторок). Оммеганг, унікальна вистава, що проходить у Брюсселі.
Другі субота та неділя липня. Свято казки у Шині. Оповідачів можна почути і в залах, і прямо на вулиці. Легенди, поезії, народний фольклор.
20 та 21 липня. Макральський шабаш та свято чорниці у Велсалмі. Дуже видовищно та красиво.
Найближча до 22 липня неділя. Ходи та військовий парад у Жюмі. Танці пілігримів.
Останні субота та неділя липня. Хода грішників, що каються, у Фурні/Верні. Барвисті дефіле візок з грішниками. Середньовічний ярмарок з народним гулянням у Буйоні. Турніри, ринки, середньовічні розваги.
Серпень
Тиждень після 15 серпня. З 15 серпня – святкування у Льєжі, фольклорний фестиваль Outre-Meuse. Музика, танці, театральні вистави. Четверті субота та неділя серпня. Великий ярмарок уживаних речей, які привозять не лише бельгійці, а й мешканці інших європейських країн, у Темплу. Найбільший блошиний ринок у Бельгії. Ярмарок, Голіафська вечеря, хода гігантських фігур в Аті. Ця традиція перегукується з XV в. Поряд із ярмарком у Монсі це найбільший ярмарок, що проводиться на території Бельгії.
Перший четвер після четвертої неділі серпня. Хода гігантських фігур у Дендермонді/Термонді. Легенда про чотирьох синів Еймона і коне Баярді. Рок-фестиваль “Марктрок” (Левен). Живі виступи перед міською ратушею
Вересень
3 вересня – парад Визволення (Брюссель). Присвячений визволенню країни від німців у 1944 році. Статуя хлопчика на Гран-танець одягається у форму британської гвардії.
16 вересня – процесія Чуми (Турне). Осінній карнавал зі злегка похмурим відтінком, присвячений епідемії 1090 року.
Перші субота та неділя місяця. Пивні дні у Брюсселі. На центральній площі численні магазинчики та кіоски пропонують найрізноманітніші сорти пива.
В один з уїк-ендів місяця проводиться турнір з більярду в Турні. Швидше це один з різновидів гри на більярді, традиційний і дуже популярний у Турні.
Перша субота вересня. Середньовічні свята в Лессіні. Понад 1000 учасників, одягнені в костюми тієї епохи, беруть участь у ходах. День полювання та природи проводиться у Сент-Юбері.
Другі та треті субота та неділя вересня. Валлонське свято у Намюрі. Учасники процесії в одязі XVII ст. ходять вулицями на ходулях.
Друга субота вересня. “Дивний” марш в Ельзелі. Прогулянки під покровом ночі серед дивовижних, незрозумілих і навіть страшних скульптур.
Треті субота та неділя вересня. Валлонське свято у Льєжі. Фольклорні процесії. Брейгелівські дні у Брюсселі. Дань пам’яті художника Пітера Брейгеля-сина, уродженця бельгійської столиці. Свята відбуваються у кварталі Мароль. Фольклорні виступи, кортежі.
Жовтень
Перші субота та неділя жовтня. Фольклорне свято та ляльковий театр у Мускроні Перша неділя після 29 вересня. Хода на честь св. Гертруди у Нівелі. Це чудове свято, наполовину релігійне, наполовину селянське, відзначається з 1276 року.
Листопад
3 листопада. День св. Юбер. Свято на честь покровителя міста Сент-Юбер. Фольклорні уявлення, що супроводжуються грою на мисливських ріжках. Збір місцевих мисливців, безліч розваг.
15 листопада – німецький національний день (тільки у регіонах, населених німцями).
Грудень
Приурочені до Різдва ринки та ярмарки відбуваються всюди. Чудовий різдвяний ярмарок розташовується на центральній площі Брюсселя протягом двох тижнів перед святом.
Найближча до 6 грудня субота. Свято у Комін-Варнетоні, пов’язане з днем св. Миколи (6 грудня). Ходи, кортежі, спалювання опудала, феєрверк.
8 грудня – ярмарок лісових горіхів (Бастонь).
26 грудня. Свято закоханих у Віртоні, що прийшло із Середньовіччя. Шумні свята, у центрі яких гігантські ляльки – улюбленці народного фольклору.
Весь грудень – різдвяний ринок (Брюссель, Гран-танець).
Залишайте свої коменти!
Дякую за гарну статтю! Дуже інформативно! Респект