Відмова на повторний в’їзд до Польщі: що робити при виникненні проблеми повторного перетину кордону з України до Польщі

від | Сер 10, 2022 | Новини | 1 коментар

Вам відмовили на повторний в’їзд до Польщі? Що робити при виникненні проблеми повторного перетину кордону з України до Польщі? Поради від ТОВ Світ комфортних перевезень

Нам стали відомими випадки, коли прикордонники Польщі відмовляють біженцям з України у повторному перетині кордону.

Такі факти є, але вони поодинокі і бувають дуже рідко, тому підстав для хвилювання не має. Але бути проінформованим «про всяк випадок» потрібно. Як компанія перевізник у країни Європи, з маршрутом через Польщу, ми вирішили дослідити причини, через які здебільшого не дають дозволу на в’їзд до Польщі, а також що потрібно робити у разі виникнення такої ситуації.

в'їзд

Згідно з даними УВКБ ООН, найбільше українців, що офіційно отримали статус тимчасового захисту, перебувають у Польщі. І це 1 мільйон 234,7 тисячі наших співвітчизників. А згідно даних польської прикордонної служби, з початку війни в Україні до Польщі прибуло 4, 968 мільйонів громадян і повернулися в Україну – близько трьох мільйонів.

З березня у Польщі діє закон щодо допомоги особам, які тікають/рятуються від війни. Саме цим законом і гарантується біженцям безперешкодне повторне повернення на територію Польщі.


Що говорить закон Польщі про повторне повернення?

Польським законодавством передбачається виїзд з Польщі в Україну та повторний в’їзд назад у Польщу громадянами України за умови, що:

– особа прибула до Польщі після 24 лютого (тобто після дня вторгнення росії в Україну);

– особа отримала тимчасовий захист;

– особа залишила Польщу на строк до 30 днів.

Всі ці умови гарантують безперешкодне повернення у Польщу, без втрати гарантованих законом прав, соціальних пільг тощо.


Чому ж тоді виникають проблеми з повторним в’їздом?

Як виявилося, прикордонники Польщі керуються вимогами інших законодавчих актів— положеннями Шенгенського кодексу про кордони, відповідно до якого:

з біометричним паспортом під час безвізу, або зі звичайною візою Ви можете перебувати в ЄС не більше, ніж 90 днів протягом 180.

Відтак, відмовляють у в’їзді у Польщу тим українцям, у яких закінчився 90-денний термін перебування на території шенгенської зони.

Однак це не відповідає закону Польщі «Про допомогу вимушено переселеним особам через війну в Україні».

кордоні


То ж як бути, коли Вам відмовили у повторному в’їзді до Польщі?

Деколи достатньо просто підійти до іншого прикордонника, пояснити ситуацію та надати всі документи, що підтверджують Ваш статус у Польщі, і проблема може бути вирішена. При цьому потрібно посилатися на коментар Міністерства внутрішніх справ.

Українці, які прибули до Польщі після 24 лютого, мають право на легальне перебування в країні протягом 18 місяців і можуть залишити країну на строк менш як місяць і повернутися“,— пояснили в міністерстві.

У МВС Польщі зазначили, що спеціальний український закон має пріоритет над іншими документами, що регулюють перебування українців у Польщі. Якщо це не допоможе, потрібно безпосередньо зв’язуватися з офісом МВС. Ось їхній сайт – https://www.gov.pl/web/ua

ТОВ Світ комфортних перевезень – надійний перевізник за кордон! Замовте поїздку у нас прямо зараз!

Забронювати поїздку

* Хто уже мав досвід з повторним в’їздом на територію Польщі з України – розкажіть нам у коментарях до цієї статті. Ваша історія – може стати корисною для наших читачів!

пасажирські перевезення
Світ комфортних перевезень

Світ комфортних перевезень

admin

Компанія-перевізник з України до Європи

5 2 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментарій
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Алла
Алла
11.08.2022 09:11

Дякую, що висвітлили це питання. Зі мною була схожа ситуація, але вони (польські прикордонники) між… Читати далі »

Як не стати жертвою шахраїв, бронюючи пасажирські перевезення Україна-Нідерланди, Україна-Німеччина, Україна-Бельгія у приватних перевізників

Як не стати жертвою шахраїв, бронюючи пасажирські перевезення Україна – Бельгія, Україна – Німеччина, Україна – Нідерланди у приватних перевізників

3 кроки якщо втрачено документи у Європі

Основним документом спокійного проживання у Європі звичайно ж є закордонний паспорт і для тих, хто переїхав у будь-яку з країн Європи його наявність важлива як ніколи. Однак поїздка за кордон – це, насамперед, не коротка поїздка, а перебування в новій не звичній країні тягне за собою втому та стрес організму, тому іноді все ж таки трапляються неприємності, і документи можна втратити.

Українські біженці в Європі: нові правила перебування з червня 2022 року

Українські біженці: ситуація в Європі. На даний час Європа намагається врегулювати кількість українських переселенців. Повномасштабне військове вторгнення росії в Україну триває більше 3-х місяців. За даними різних офіційних джерел у цей період Україну залишили більше 5 млн. громадян, з яких понад 3 млн. – біженці. Значна кількість біженців з України спричинила деякі обмеження та зміни в правилах перебування в деяких країнах ЄС, які почали запроваджуватися з початку літа.

З України до Бельгії. 8 плюсів проживання у Бельгії. Допомога українцям. Корисні контакти та посилання від ТОВ Світ сучасних перевезень

З України до Бельгії. 8 плюсів проживання у Бельгії. Допомога українцям. Корисні контакти та посилання від ТОВ Світ сучасних перевезень

Пасажирські перевезення Голландія Україна. Нідерланди для українських біженців в нинішніх реаліях: допомога, житло, робота. 7 плюсів проживання в Нідерландах.

Пасажирські перевезення Голландія Україна. Нідерланди для українських біженців в нинішніх реаліях: допомога, житло, робота. 7 плюсів проживання в Нідерландах.

Перевізник в Німеччину № 1 – ТОВ Світ комфортних перевезень. Допомога українським біженцям у Німеччині. Ціни та вартість життя в Німеччині

Перевізник в Німеччину – ТОВ Світ комфортних перевезень. Допомога українським біженцям у Німеччині. Ціни та вартість життя в Німеччині 2022

Перевезення пасажирів за маршрутом Україна Бельгія компанією Світ комфортних перевезень в умовах 3-го місяця війни

Пасажирські перевезення за маршрутом Україна Бельгія компанією Світ комфортних перевезень в умовах 3-го місяця війни

Пасажирські перевезення в Бельгію 2022. Визначні місця та пам’ятки культури, які необхідно відвідати, будучи в Бельгії

Пасажирські перевезення в Бельгію 2022. Визначні місця та пам’ятки культури, які необхідно відвідати, будучи в Бельгії

Міжнародні пасажирські перевезення 2022. Світ комфортних перевезень – перевізник №1 до Німеччини , Нідерландів та Бельгії.

Міжнародні пасажирські перевезення 2022. Світ комфортних перевезень – перевізник №1 до Німеччини , Нідерландів та Бельгії.

телефон  ватсап  viber  telegram

Ми використовуємо файли cookie для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використання цього сайту, Ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Прийняти
Политика конфиденциальности