Вам відмовили на повторний в’їзд до Польщі? Що робити при виникненні проблеми повторного перетину кордону з України до Польщі? Поради від ТОВ Світ комфортних перевезень
Нам стали відомими випадки, коли прикордонники Польщі відмовляють біженцям з України у повторному перетині кордону.
Такі факти є, але вони поодинокі і бувають дуже рідко, тому підстав для хвилювання не має. Але бути проінформованим «про всяк випадок» потрібно. Як компанія перевізник у країни Європи, з маршрутом через Польщу, ми вирішили дослідити причини, через які здебільшого не дають дозволу на в’їзд до Польщі, а також що потрібно робити у разі виникнення такої ситуації.

Згідно з даними УВКБ ООН, найбільше українців, що офіційно отримали статус тимчасового захисту, перебувають у Польщі. І це 1 мільйон 234,7 тисячі наших співвітчизників. А згідно даних польської прикордонної служби, з початку війни в Україні до Польщі прибуло 4, 968 мільйонів громадян і повернулися в Україну – близько трьох мільйонів.
З березня у Польщі діє закон щодо допомоги особам, які тікають/рятуються від війни. Саме цим законом і гарантується біженцям безперешкодне повторне повернення на територію Польщі.
Що говорить закон Польщі про повторне повернення?
Польським законодавством передбачається виїзд з Польщі в Україну та повторний в’їзд назад у Польщу громадянами України за умови, що:
– особа прибула до Польщі після 24 лютого (тобто після дня вторгнення росії в Україну);
– особа отримала тимчасовий захист;
– особа залишила Польщу на строк до 30 днів.
Всі ці умови гарантують безперешкодне повернення у Польщу, без втрати гарантованих законом прав, соціальних пільг тощо.
Чому ж тоді виникають проблеми з повторним в’їздом?
Як виявилося, прикордонники Польщі керуються вимогами інших законодавчих актів— положеннями Шенгенського кодексу про кордони, відповідно до якого:
з біометричним паспортом під час безвізу, або зі звичайною візою Ви можете перебувати в ЄС не більше, ніж 90 днів протягом 180.
Відтак, відмовляють у в’їзді у Польщу тим українцям, у яких закінчився 90-денний термін перебування на території шенгенської зони.
Однак це не відповідає закону Польщі «Про допомогу вимушено переселеним особам через війну в Україні».

То ж як бути, коли Вам відмовили у повторному в’їзді до Польщі?
Деколи достатньо просто підійти до іншого прикордонника, пояснити ситуацію та надати всі документи, що підтверджують Ваш статус у Польщі, і проблема може бути вирішена. При цьому потрібно посилатися на коментар Міністерства внутрішніх справ.
“Українці, які прибули до Польщі після 24 лютого, мають право на легальне перебування в країні протягом 18 місяців і можуть залишити країну на строк менш як місяць і повернутися“,— пояснили в міністерстві.
У МВС Польщі зазначили, що спеціальний український закон має пріоритет над іншими документами, що регулюють перебування українців у Польщі. Якщо це не допоможе, потрібно безпосередньо зв’язуватися з офісом МВС. Ось їхній сайт – https://www.gov.pl/web/ua
ТОВ Світ комфортних перевезень – надійний перевізник за кордон! Замовте поїздку у нас прямо зараз!
Читайте також:
Українські біженці: ситуація в Європі.
* Хто уже мав досвід з повторним в’їздом на територію Польщі з України – розкажіть нам у коментарях до цієї статті. Ваша історія – може стати корисною для наших читачів!
Дякую, що висвітлили це питання. Зі мною була схожа ситуація, але вони (польські прикордонники) між… Читати далі »