Українські біженці: ситуація в Європі.
На даний час Європа намагається врегулювати кількість українських переселенців. Повномасштабне військове вторгнення росії в Україну триває більше 3-х місяців. За даними різних офіційних джерел у цей період Україну залишили більше 5 млн. громадян, з яких понад 3 млн. – біженці. Значна кількість біженців з України спричинила деякі обмеження та зміни в правилах перебування в деяких країнах ЄС, які почали запроваджуватися з початку літа.

Через війну, не дивно, що багато українців до цього часу цікавляться питанням як виїхати в Європу, як виїхати в Польщу. Є й такі, які уже задаються питанням, наприклад, як виїхати з Польщі в Україну. Але все ж таки більшість повертатися не хочуть, а ті хто залишилися в Україні все-таки подумують про переїзд в Європу. В багатьох склалося хибне враження, що в країнах Європи не потрібно буде нічого робити і можна прожити на соціальні виплати. В принципі, це реально, але ненадовго. Але кожному своє.
Пасажирські перевезення з України до Польщі, Чехії, Німеччини, Нідерландів та Бельгії | Бронювання місць в комфортних мікроавтобусах 24/7
Відтепер для українських біженців, які на даний час перебувають у країнах Європи, почали діяти нові правила.
Польща. Країна, яка прийняла найбільше українців – понад 3 мільйони. Українцям радять не вибирати для життя великі міста (Варшава, Краків), оскільки вони уже перевантажені українськими біженцями, і цей факт в свою чергу ускладнить пошук житла, роботи, навчальних закладів для дітей тощо. Влада Польщі хоче стимулювати українців до праці, тому з 1 липня буде скасована фінансова допомога (її отримуватимуть лише особи з інвалідністю, вагітні та багатодітні сім’ї). З 1 червня у Польщі став платним проїзд для українських біженців у громадському транспорті Варшави та Кракова. Водночас українці можуть безкоштовно їздити поїздами другого класу TLK та IC. Також з 1 червня пасажири з України мають можливість безкоштовно їхати лише на маршрутах з та до таких міст: Хелм, Дорогуськ, Люблін, Грубешів, Перемишль, Загуж, Ярослав та Жешув.

Німеччина. Щодо пошуку міст для життя на території Німеччини – Ситуація аналогічна з Польщею. У Німеччині українцям також радять не їхати до Берліна, Кельна, Мюнхена. Ще під кінець травня біженців не приймали в Баварії, Мекленбург-Передній Померанії, Саксонії, Саксонії-Ангальті, Гамбурзі, Бранденбурзі, Гессені. Крім того у Німеччині змінено порядок отримання допомоги. Відтепер для її отримання необхідно звернутися до Jod Centre (центр зайнятості) у місті, де Ви мешкаєте. Там даватимуть фінансову допомогу та допоможуть із пошуком роботи. З 1 червня збільшено розмір фінвиплат для українців: 300 євро на дитину та 440 євро на дорослого. Як пояснює Федеральна агенція з працевлаштування, це означає, що українці отримуватимуть соціальну допомогу на рівні з німецькими безробітними. З 1 червня скасовано безкоштовний проїзд для українців у регіональних потягах та в міському транспорті, але українці на рівні з громадянами Німеччини можуть придбати проїзний квиток за 9 євро на місяць для міського транспорту та регіональних поїздів. Поїзди далекого прямування будуть платними, але залишається право безкоштовно дістатися до першого місця свого перебування.
Детальніше про плюси та мінуси проживання в Німеччині ми писали раніше.
Швейцарія. В цій країні українці більше не зможуть обирати місто для життя. 1 червня закінчився термін рішення про безкоштовний проїзд для українських біженців у громадському транспорті. Однак це не означає, що квитки потрібно купувати. Потрібно звернутися до місцевих органів влади і отримати безкоштовні проїзні квитки, передбачені для біженців.
Пасажирські перевезення з Бельгії до Нідерландів, Німеччини, Чехії, Польщі та України | Бронювання місць в комфортних мікроавтобусах 24/7

Чехія. У столиці Чехії з 15 червня тимчасово закрито центр реєстрації українських біженців у Височанах. Умови, порядок та розмір виплат в країні не змінилися, українці одержують 5000 крон із березня 2022 року. З 12 червня проїзд в громадському транспорті в Празі та Середньочеському краї для українських біженців – платний. Владою Чехії планується запровадження місячних абонементів вартістю 7 євро.
Нідерланди. З настанням літа більше не діє право безкоштовного проїзду для українських біженців у Нідерландах, повідомляє муніципалітет Роттердаму. Але пред’явивши український паспорт, можна отримати безкоштовний одноденний квиток у касах великих залізничних станцій країни.

До цього, з 1 березня українці мали у Нідерландах право користуватися будь-якими видами громадського транспорту безкоштовно. Організацію в’їзду українців до Нідерландів закріплено за місцевою владою, яка займатиметься і фінансовою підтримкою українців, які втекли від війни.
Детальніше про плюси та мінуси проживання в Нідерландах ми писали раніше.
Пасажирські перевезення Україна – Бельгія, Бельгія – Україна | Бронювання місць в комфортних мікроавтобусах 24/7
В інших країнах Європи, зокрема і Бельгії, куди ми регулярно здійснюємо пасажирські перевезення, не має змін в правилах перебування українських біженців.
Добрий вечір. Скажіть будь ласка звідки ви черпали дані за Швейцарію і безкоштовні квитки
Доброго дня. При підготовці статті ми керувалися офіційними даними з сайту МЗС України, МЗС інших… Читати далі »